[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 248 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la gogo666 »

haha, u gitaristickim krugovima je taj fenomen da je polovna igra "ista ili bolja od nove" bio u obliku "gitara spremna za svirku" :D

koji cringe je to bio, good old times

eto, ja ipak mislim da su cijene previsoke, odnosno nisu realne, jer realna cijena znaci da je kupac spreman platit, a ocito nije
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post (ukupno 3):
juri006Killatanelorn
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 262
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1633 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la juri006 »

Ja se isto slazem sa gogo666.
Mislim da su cijene polovnih igara sada previsoke, nekada prije su se igre povoljnije prodavale.

Cast iznimkama, ali oni u pravilu i relativno brzo prodaju svoje igre.

Jedan moj prijatelj je rekao, i po mom iskustvu se to potvrdilo, da se u pravilu stvari prodaju kada se stavi barem 30-40% popusta u odnosu na cijenu nove stvari.

Naravno na kraju svatko ima pravo staviti cijenu koju zeli.
Ali kazem cini mi se da su cijene polovnih igara zadnjih godinu dana s manjim popustima nego je to bilo prije.
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 292
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 348 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Aliensb »

Mislim da je ozone dosta "poremetio" tržište polovnih igara sa svojim velikim popustima, ljudi kupe u carti, u nekim drugim online shopovima, plate dostavu... i onda računaju prodat ću 10-15% nize od onog sto sam platio, a onda mi pogledamo ozone i tamo je nova igra najcesce te cijene i znamo da svako malo ide na to jos 20ak% popusta.

Jedan primjer iz mog iskustva, prodavao sam final girl kojeg sam nabavio tako sto ga nije nigdje bilo, pa sam dio platio postarinu iz bugarske ili rumunjske s bgg, a dio iz Portugala s nekog web shoopa, cijena je bila i na jednom i drugom mjestu 25 eura box plus platio sam postarinu, stavio da prodajem 20 eura box, sto je bilo nekih 120 eura a mene je s dostavama ispalo 180, za dva dana me ljudi spamaju da sam precijenio igru prodajem skuplje nego novo (neki boxsovi su ostali u foliji) na ozonu je redovna cijena boxa 20 eura, a snizeno na 16. mjesec dana cini čuda s cijenom ponekad.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post (ukupno 3):
juri006ZorzyMago de Umago
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 248 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la gogo666 »

Pa da, kad formiras cijenu trebaš ju formirati po trenutnom trzistu, a ne trzistu u trenutku tvog troska nabave
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
juri006
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 482 puta
 pohvaljen: 269 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la priroda15 »

gogo666 je napisao/la:Pa da, kad formiras cijenu trebaš ju formirati po trenutnom trzistu, a ne trzistu u trenutku tvog troska nabave
Ja bi ipak rekao da svatko treba formirati cijene svojih igara kako on želi, njegova stvar. Hoće li prodati ili neće, opet njegova stvar.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post (ukupno 2):
it's medado
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 526
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 274 puta
 pohvaljen: 473 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la DarkDefender »

priroda15 je napisao/la: 12 lip 2024, 19:29
gogo666 je napisao/la:Pa da, kad formiras cijenu trebaš ju formirati po trenutnom trzistu, a ne trzistu u trenutku tvog troska nabave
Ja bi ipak rekao da svatko treba formirati cijene svojih igara kako on želi, njegova stvar. Hoće li prodati ili neće, opet njegova stvar.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
Ja bi jos dodao da je "trenutno trziste" sirok pojam. Ima igara za koje postoji mali interes, ali kad se nadje netko tko zeli kupiti, spreman je platiti vecu cijenu. U tom slucaju nema nista lose u tome da prodavac ceka sa snizavanjem cijene ako mu se ne zuri.
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 292
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 348 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Aliensb »

Pogotovo sto je trenutno tržište tako da se mnoge igre pojave, pa ih nema neko vrijeme, pa se opet pojave.

Ako ju netko želi odmah, a bude takvih slučajeva daš i više nego sto realno vrijedi, a tome se možda mnogi i nadaju, ne trebaju im novci pa ako se proda neka ne izgubim novce.

Pogotovo mislim da je ovdje slucaj sa nekim starim igrama, nekome ne vrijede ni 10 eura, a neko kad naleti dati će 50 za nju jer ju ne moze nigdje nabaviti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
Minsc1610
slika
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 162
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1841 put
 pohvaljen: 208 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la tanelorn »

gogo666 je napisao/la: 12 lip 2024, 15:14 haha, u gitaristickim krugovima je taj fenomen da je polovna igra "ista ili bolja od nove" bio u obliku "gitara spremna za svirku" :D

koji cringe je to bio, good old times
Zaboravio si i poznatu krilaticu uz ovo - "znalci će znati o čemu se tu radi!"

No, nisu to toliko old times... i dalje redovno viđam takve izjave rofl (izgleda da imamo više sličnih hobija).
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
gogo666
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 883
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 854 puta
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Mago de Umago »

Ajde kad već o tome pričamo...koliko bi po vama bila rneka fer cijena za npr. Bora Boru?
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 256
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 324 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Minsc1610 »

Mago de Umago je napisao/la: 16 lip 2024, 13:52 Ajde kad već o tome pričamo...koliko bi po vama bila rneka fer cijena za npr. Bora Boru?
Džaba.
S obzirom da je kod tebe u celofanu vjerojatno, spasi jadnu igru 🤣🤣🤣
slika
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”